مشاغل پردرآمد در قبرس شمالی برای ایرانیان

يکشنبه 12 آذر 1402
8:00
امید نیوز


از مشاغل پردرآمد در قبرس شمالی برای ایرانیان و سایر خارجی ها مطلع شوید. حاوی اطلاعات مهم در مورد کار در قبرس است. ابتدا باید سیستم اقتصادی این کشور را بررسی کنید.

بهترین مشاغل در قبرس شمالی (پایه اصلی اقتصاد قبرس)

ستون های اصلی اقتصاد قبرس شمالی شامل سه بخش اقتصادی است: صنعت گردشگری، صنعت ساخت و ساز و صنعت آموزش. قبرس شمالی کشوری است که به دلیل موقعیت استراتژیک، امنیت بالا و طبیعت بی نظیر و زمین مسطح، بهترین بستر برای گشت و گذار، ساخت و ساز و زندگی دانشجویی است.

مشاغل مرتبط با گردشگری

تاریخچه گردشگری در قبرس به هزاران سال پیش برمی گردد. این جزیره به دلیل آب و هوای معتدل مدیترانه ای، سواحل زیبا و میراث فرهنگی غنی، از دیرباز یک مقصد گردشگری محبوب بوده است.

تاریخچه مشاغل مرتبط با گردشگری در قبرس

پس از انقلاب صنعتی در نیمه دوم قرن 18، تغییرات اساسی در تولید، حمل و نقل و ارتباطات ایجاد شد. این تغییرات تأثیر عمیقی بر گردشگری گذاشت و منجر به پیدایش گردشگری مدرن شد. علاوه بر این عوامل، افراد به طور منظم کار می کنند و درآمد و وقت آزاد دارند. پیدایش درآمدهای دائمی مجزا، به غیر از اوقات فراغت یا تعطیلات، باعث ایجاد صنعت گردشگری در جهان شده است. قطار اختراع کشتی های بخار و هواپیما سفر به مقاصد مختلف را آسان تر و مقرون به صرفه تر کرد. در نتیجه تعداد گردشگران افزایش یافت. قبل از این دوره، برای طبقه متوسط ​​غیرعادی بود که برای تفریح ​​به کشورهای دیگر سفر کند. اما با انقلاب صنعتی، برنامه های بیشتر مردم به سفر و تعطیلات تبدیل شد.

سواحل قبرس همیشه در دنیا معروف بوده است. حتی در حال حاضر، این سواحل هر ساله به عنوان تمیزترین سواحل اروپا شناخته می شوند (لینک به مقاله انگلیسی زبان). گرمای خوب و دریای مدیترانه و زمستان با روزهای آفتابی و سرد عواملی هستند که قبرس را به یکی از اولین انتخاب های گردشگران از سراسر جهان تبدیل می کنند. وجود هتل های لوکس بین المللی با کازینوهای بزرگ قانونی برای گردشگران بسیار جذاب است. یکی از زیباترین سواحل قبرس که از قرن گذشته زیباترین هتل های جهان را در خود جای داده است، ساحل مراش است.

شهر مرعش که به مارش نیز معروف است یکی از زیباترین و پربازدیدترین مکان های گردشگری این جزیره است. مجلل ترین هتل ها و عمارت های متعلق به ثروتمندترین افراد جهان مانند پادشاه ایران، سوفیا لورن و ملکه انگلیس و همچنین هتل های رزرو شده از سال 1950 تا 2020 نیز متروکه شده اند. در این شهر

شهر زیبای مرعش پس از درگیری های داخلی در قبرس به عنوان یک شهر مرزی توسط نیروهای سازمان ملل محافظت می شود. دولت قبرس شمالی قسمت شمالی مرعش را به عنوان یک جاذبه تاریخی به روی عموم باز کرده است.

مکان های گردشگری در شمال قبرس

آب و هوا آب و هوای فوق العاده قبرس یورومای با بیش از 320 روز آفتابی در سال برای مردم شمال اروپا بسیار جذاب است. گردشگران زیادی از کشورهای سرد روسی زبان و اسکاندیناوی در طول سال وارد قبرس شمالی می شوند و نکته جالب این است که در پاییز و حتی زمستان از دریا استفاده می کنند.

سلام

قبرس به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی خود محل استراحت پرندگان مهاجری است که در طول سال بین اروپا و آفریقا پرواز می کنند. ما دو بار در سال گروهی از پرندگان مهاجر را در قبرس می بینیم: گروهی که از مارس تا مه (آوریل-مه) به سمت شمال حرکت می کنند و گروهی که از آگوست تا اکتبر (اکتبر-نوامبر) به سمت جنوب حرکت می کنند.

بهترین مکان برای تماشای پرندگان در فلات کارپاس مانند قلعه کانتارا و در فلات گیرنه است.

فلامینگوهای مهاجر را می توان به صورت گروهی در باتلاق های فاماگوستا و گیرنه مشاهده کرد.

در سال 2015، یک فلامینگوی سیاه در قبرس مشاهده شد که تنها فلامینگوی سیاهی است که تاکنون دیده شده است. کارشناسان معتقد بودند که این فلامینگو به دلیل اختلالات ژنتیکی سیاه است. این فلامینگو پس از پایان فصل مهاجرت در هیچ جای دنیا دیده نشده است. بسیاری از مردم برای دیدن فلامینگوهای مهاجر به قبرس می آیند.

در کوه های قبرس، آهو و بزهایی وجود دارند که مالک آن دامداران محلی نیستند، اما با گردشگران صلح آمیز هستند و وحشی نیستند.

دلفین ها را می توان در گروه های کوچک در امتداد ساحل کارپاز و در دسته های بزرگ در امتداد ساحل مشاهده کرد. اخیراً ماهیگیران محلی زیر نظر سازمان محیط زیست دلفین ها را پرورش داده اند، اما بیشتر این دلفین ها مرده نیستند و از انسان نمی ترسند.

همچنین می‌توان شتر شگفت‌انگیز قبرس را در تابستان دید که به آرامی در خیابان‌ها و باغ‌ها حرکت می‌کند و رنگ آن‌ها را با توجه به منطقه تغییر می‌دهد.

بیش از صد و ده گونه مختلف قارچ در قبرس شناسایی شده است که بیشتر آنها خوراکی هستند.

بدیهی است که وقتی از حیات وحش قبرس صحبت می کنیم، باید در مورد خرهای کارپاز صحبت کنیم، زیرا آنها یکی از گنجینه های گردشگری قبرس شمالی هستند! بسیاری بر این باورند که آنها وحشی هستند، اما در واقع تعداد زیادی از آنها در اصل حیوانات اهلی بودند که ترک ها پس از درگیری های یونان و یونان در دهه 1970 در جزیره رها کردند و در قسمت شمالی قبرس جمع شدند. آنها در حال حاضر در یک محیط حفاظت شده زندگی می کنند و تحت نظارت تیم های پزشکی، شیر این حیوان برای تولید محصولات آرایشی به فرانسه ارسال می شود. در خیابان های کارپاز می توانید آنها را ببینید که در خانه های امن و زیبای خود زندگی می کنند یا برای تفریح ​​و غذا به ماشین ها نزدیک می شوند. نوع آنها کوچکتر از انواع معمولی است.

از اواخر ماه مه تا اوایل آگوست (مه-ژوئن-آگوست)، لاک پشت های آبی در سواحل ساحل طلایی در کارپاز و ساحل آلاگادی در گیرنه زندگی می کنند. تمام فعالیت‌ها پس از تاریک شدن هوا انجام می‌شود و گروه‌های توری که می‌خواهند لاک‌پشت‌ها را ببینند، اجازه استفاده از تجهیزات نورپردازی را ندارند و اجازه نخواهند داشت که فراتر از محدودیت‌های مشخص به ساحل نزدیک شوند.

سواحل قبرس شمالی اکثرا شنی هستند. بر خلاف قبرس جنوبی که دارای مناظر کوهستانی و سواحل صخره ای است، قبرس شمالی دارای دشت های وسیع و سواحل ماسه ای طلایی است. به عنوان مثال در ساحل کارپاس که از نظر زیبایی با هیچ چیز در دنیا قابل مقایسه نیست، ساحلی به نام ساحل طلایی وجود دارد که شن های آن واقعاً مانند دانه های طلا در زیر نور خورشید می درخشد. سواحل قبرس به عنوان تمیزترین سواحل اروپا شناخته می شوند و گردشگران زیادی فقط برای لذت بردن از دریا و ساحل به این کشور می آیند.

سواحل محبوب قبرس شمالی:

ساحل آلاگادی یا ساحل لاک پشت، واقع در گیرنه، در فصل لانه سازی لاک پشت گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

لانگ بیچ معروف ترین ساحل در قبرس شرقی است، ساحلی شنی به طول حدود ده کیلومتر و رونق عظیمی در ساخت و ساز در اطراف منطقه وجود داشته است. این منطقه دارای ورزش های آبی مجلل است و گردشگران می توانند از تمامی امکانات لذت ببرند.

ساحل پالم در شهر فاماگوستا نزدیک ترین ساحل به شهر واروشا یا مراش است. این ساحل ماهی های زیبا و رنگارنگی دارد که به دلیل شفافیت و خلوص زیاد آب است که هنگام استفاده از دریا می توانید آن را ببینید.

بناهای تاریخی اولین ساکنان جزیره قبرس (4-7 هزار سال قبل از میلاد) شکارچیان فصلی حیوانات منقرض شده بودند. این حیوان چیزی شبیه یک فیل کوچک بود. از این دوران بشقاب هایی پیدا شده که در موزه های بزرگ جهان نگهداری می شده است. ظروف سفالی قرمز رنگ (به دلیل وجود معادن غنی مس در جزیره) در جزیره قبرس یافت شد و قدمت آن به 3000 سال قبل از میلاد می رسد.

هزار سال پیش، قبرس یک مرکز تجاری مهم منطقه ای بود که سرامیک و مس صادرات اصلی آن بود. بسیاری از مهم ترین بنادر قبرس تاریخی محسوب می شوند و اولین بار در این دوره ساخته شدند. قبرس به دلیل جمعیت زیاد و منابع طبیعی فراوان، اغلب مورد حمله دزدان و راهزنان قرار می گیرد. این بنادر در طول تاریخ بارها تخریب و بازسازی شده اند.

قبرس در طول تاریخ محل زندگی امپراطوری های بزرگی مانند روم، ایران و یونان بوده است و آثار باستانی آن متاثر از هنر این امپراتوری ها است. برخی از قدیمی ترین بناهای تاریخی قبرس شمالی عبارتند از:

• معبد بلاپایس (گیرنا): در قرن هفتم توسط افرادی که پس از حمله صلاح الدین ایوبی و سقوط اورشلیم از طریق دریا به قبرس گریختند، ساخته شد.

• قلعه باستانی گیرنه: این بنا در نزدیکی بندر گیرنه واقع شده است. پایه های اصلی این بنا به قرن دهم قبل از میلاد برمی گردد، اما در قرن هفتم که امپراتوری بیزانس بر قبرس حکومت می کرد، این قلعه برای حفاظت از شهر ساخته شد.

قلعه های صلیبی: سه قلعه صلیبی در شمال قبرس برای محافظت از جزیره در برابر حملات اعراب و مسلمانان ساخته شد. این سه قلعه شامل قلعه های زیر می شود: قلعه کانتارا، قلعه بوفونتو و سنت هیلاریتون. ساخت این بناها به گونه ای است که فردی که در بالای ساختمان می ایستد می تواند کناره قلعه را از دور ببیند.

• قلعه کانتارا (Boaz): قلعه کانتارا یکی از سه قلعه صلیبی در قبرس است که در ارتفاع 690 متری از سطح دریا در کوه کانتارا در شبه جزیره کارپوس قرار دارد. این قلعه در اواخر قرن دوازدهم یا اوایل قرن سیزدهم ساخته شد و به عنوان یک قلعه مرزی برای محافظت از جزیره در برابر تهاجمات مسلمانان مورد استفاده قرار گرفت.

• قلعه بوفونتو: قلعه بوفونتو یکی از سه قلعه صلیبی در قبرس است که در ارتفاع 950 متری از سطح دریا در کوه های بوفونتو در شمال جزیره قرار دارد. این قلعه در اواخر قرن دوازدهم یا اوایل قرن سیزدهم ساخته شد و به عنوان یک قلعه مرزی برای محافظت از جزیره در برابر حملات مسلمانان مورد استفاده قرار گرفت.

• St. قلعه هیلاریتون: تاریخچه قلعه هیلاریتون به قرن یازدهم باز می گردد در آن زمان راهبی به نام هیلاریون در این مکان زندگی می کرد و جشنی را در اینجا برپا می کرد این صومعه در قرن دوازدهم توسط صلیبیون به قلعه تبدیل شد

• مسجد سلیمیه: در شهر لفکوشا، پایتخت قبرس شمالی واقع شده است. این مسجد قبلاً یک کلیسای جامع بوده که در قرن سیزدهم ساخته شده است. در سال 1571 قبرس توسط امپراتوری عثمانی فتح شد و این کلیسا به مسجد تبدیل شد.

قلعه فاماگوستا ساخت قلعه فاماگوستا در سال 1211 آغاز شد و در سال 1230 به پایان رسید. این قلعه به دستور Guillaume de Lusignan پادشاه قبرس ساخته شده است. قلعه فاماگوستا یکی از بزرگترین قلعه های صلیبی در قبرس بود و نقش مهمی در دفاع از جزیره در برابر حملات مسلمانان داشت. قلعه فاماگوستا یک مکان مرکزی در نمایشنامه اتللو اثر ویلیام شکسپیر است. در این نمایش ژنرال اتللو توسط همسرش دزدمونا به خیانت متهم می شود و در نهایت او را می کشد. اتللو و دزدمونا در قلعه فاماگوستا زندگی می کنند و مرگ آنها در اینجا اتفاق می افتد. از این رو این قلعه را قلعه اتللو نیز می نامند.

• شهر باستانی سولی (گوزل یورت): این شهر باستانی که در سواحل خلیج مورفو قرار دارد، از قرن دهم قبل از میلاد مسکونی بوده است. بناهایی مانند معابد، آمفی تئاتر، حمام های رومی در این شهر یافت شده است. برخی از مورخان معتقدند که معماران این بنا ایرانی بوده اند. چون شباهت زیادی به آثار ایران باستان دارد.

• کلیسای مارتین (گوزل یورت): این کلیسا در قرن پانزدهم ساخته شده و یکی از مهم ترین کلیساهای قبرس شمالی است. این کلیسا دارای معماری ایتالیایی و نقاشی ها و مجسمه های زیبا است.

• خانه آبی یا Mavi Koşk (Girne): ساخت ماوی کوشک در سال 1760 آغاز شد و در سال 1762 به پایان رسید. این بنا به دستور حاکم قبرس حسین پاشا ساخته شد. ماوی کوشک به عنوان ویلا ییلاقی برای حسین پاشا و خانواده اش استفاده می شد.

• کنیسه آپوسدولوس (کارپاز): ساخت کلیسای کارپاز در قرن یازدهم آغاز شد و در قرن سیزدهم به پایان رسید. این کلیسا به دستور پادشاه قبرس، نیکلاس لوزینینان ساخته شده است. کلیسای کارپاز به عنوان کلیسای جامع کلیسای ارتدکس قبرس استفاده می شد.

• کلیسای آنتیفونیدس (Kyrene): کلیسای آنتیفونیدس یک کلیسای ارتدکس یونانی است. این کلیسا که در قرن دوازدهم ساخته شده است، با معماری زیبا و نقاشی های دیواری خود گردشگران را به خود جذب می کند.

• دیوارهای قدیمی لفکوشا: که توسط امپراتوری عثمانی در قرن شانزدهم ساخته شد، این دیوارها برای محافظت از شهر در برابر حملات استفاده می شدند. این دیوارها دارای 11 برج و 5 دروازه است.

غذای خوب

غذاهای قبرسی ترکیبی از غذاهای یونانی، ترکی و مدیترانه ای است. این غذاها بیشتر از مواد تازه و فصلی تهیه می شوند.

برخی از محبوب ترین غذاهای قبرسی عبارتند از:

هالومی: پنیر شوری که می توان آن را پخت، کبابی کرد یا خام خورد.

ملحیه: خورش سنتی که با نان یا برنج یا هر دو سرو می شود. مولحیا از خرنوب تهیه می شود که در مناطق مدیترانه ای می روید. از دیگر مواد مورد استفاده در این غذا می توان به گوشت با استخوان، سیر، لیمو و گوجه فرنگی اشاره کرد. Mulhia را می توان با سوپ سبزیجات قبرسی مقایسه کرد!

سوپ ترحانه: با بلغور، گوشت یا مرغ، ادویه جات ترشی جات، ماست یا کره تهیه می شود و روی آن پنیر حلومی ریخته می شود.

ماکارنا سرخس: شبیه لازانیا معمولی در ایران است با این تفاوت که به جای ورقه لازانیا از ماکارونی استفاده می شود و از ماکارونی در پخت و پز استفاده نمی شود.

کباب هلو. گوشت چرخ کرده در فویل پیچیده شده و روی گریل پخته شده است. در این کباب از جعفری و سیر تازه برای طعم دادن به گوشت استفاده می شود.

پید قبرسی: نوعی نان است که در غذاهای قبرسی سرو می شود. با خمیر مایه تهیه می شود و بافتی مناسب برای پخت دارد.

غذای قبرسی معمولا با سالاد، نان و ماست فراوان سرو می شود. روغن زیتون نقش مهمی در تهیه تمام غذاهای قبرسی دارد.

کازینو

کازینو قبرس شمالی یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه است. این کازینوها با ارائه بازی های جذاب مختلف مانند پوکر، بلک جک، رولت و اسلات توجه گردشگران را به خود جلب کرده اند. این کازینوها معمولا در هتل های مجلل پنج ستاره قرار دارند و دارای امکانات رفاهی و تفریحی متنوعی از جمله رستوران، بار، استخر و اسپا هستند. میلیاردها دلار به کازینوهای قبرس منتقل می شود، اما امنیت اینجا به قدری بالاست که حتی نیروهای امنیتی هم نمی توانند آن را ببینند.

زمان قانونی ورود به کازینو 21 است.

شناسه معتبر برای ورود به کازینو مورد نیاز است.

حداقل سن برای شرط بندی در کازینو 18 سال است.

قمار و قمار برای قبرسی ها ممنوع است.

قبرس با امنیت بالا در بین کشورهای کمتر از 5 میلیون نفر در رتبه امن ترین کشور جهان قرار دارد و از بین 193 کشور پنجمین کشور امن است.امنیت در قبرس شمالی بسیار بالاست و نمی توان آن را با ایران و ترکیه مقایسه کرد. یا حتی کشورهای اروپایی

عوامل مختلفی بر امنیت قبرس شمالی تأثیر می گذارد. این عوامل عبارتند از:

نیروهای امنیتی: قبرس شمالی دارای نیروی امنیتی قوی و موثری است که در سراسر کشور فعالیت می کند. این نیروهای امنیتی وظیفه حفظ امنیت شهروندان و گردشگران را بر عهده دارند. پلیس قبرس بسیار جدی و هوشمند است و همه چیز را تحت کنترل دارد.

آموزش و فرهنگ: قبرس شمالی دارای فرهنگ قوی و ارزش های سنتی است که بر اهمیت امنیت و حفظ صلح تأکید دارد.

ثبات سیاسی: قبرس شمالی کشوری با ثبات سیاسی است که به کاهش جرم و جنایت کمک می کند. عدم حضور پناهندگان در این کشور و نداشتن مجوز ورود از کشورهایی مانند افغانستان و سوریه امنیت را تضمین می کرد. هیچ فقری در قبرس شمالی وجود ندارد و در هیچ کجای این کشور مردم فقیر، دستفروشان و خرخرها دیده نمی شوند.

کمترین قیمت برای فعالیت های روزانه در قبرس شمالی لیر ترکیه است که آن را برای همه خارجی ها جذاب می کند. می توان گفت هزینه فعالیت های روزانه نسبت به ایران مشابه غریبه است اما کیفیت بسیار متفاوتی دارد. غذاهای روزمره در قبرس ارگانیک و سالم هستند.

نشانه ها

قبرس شمالی کشوری با فرهنگ و تاریخ غنی است که جشن ها و فستیوال های زیادی در آن برگزار می شود. این جشنواره ها فرصتی عالی برای لذت بردن از فرهنگ و سنت های این کشور به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

برخی از جشنواره های مهم قبرس شمالی عبارتند از:

جشنواره کیپریا: این جشنواره یکی از بزرگترین و مهم ترین جشنواره های فرهنگی قبرس شمالی است. این جشنواره هر ساله در ماه های می و ژوئن برگزار می شود و شامل موسیقی، تئاتر، اپرا و سایر رویدادهای فرهنگی است.

جشن انگور: این جشن هر ساله در ماه اوت برگزار می شود. و برای جشن انتقام در نظر گرفته شده است.در این جشنواره مردم می توانند از انواع محصولات انگور مانند شراب، آبجو و لواش لذت ببرند.

جشنواره زیتون: این جشنواره هر ساله در ماه نوامبر برگزار می شود و به جشن سال زیتون اختصاص دارد. در این مراسم مردم می توانند از محصولات مختلف زیتون مانند روغن زیتون، زیتون سیاه و زیتون سبز لذت ببرند.

جشنواره موسیقی سنتی قبرس: این جشنواره هر ساله در ماه ژوئن برگزار می شود و به اجرای موسیقی سنتی قبرس اختصاص دارد.

جشنواره آب: این جشنواره هر ساله در ماه اکتبر برگزار می شود. قبرس مزارع جو دارد و تولید آب جو و صادرات جو یکی از ارکان مهم اقتصاد این کشور است.

جشنواره غذای قبرس: این جشنواره هر ماه سپتامبر برگزار می شود و به کاوش در غذاهای سنتی قبرس اختصاص دارد.

جشنواره نارنجی در گوزلیورت

جشنواره گل های ارکیده در هیسارکوی

جشنواره پیله ابریشم گیرنه بلپایس (می)

جشنواره موز (ژوئن-ژوئیه) توسط خوانندگان معروف چاوهان برگزار می شود.

جشنواره سنگی قبرس

جشنواره تئاتر قبرس (در ماه سپتامبر)

جشنواره آجیل در لفکادا

امروز تعطیلات لفکا است

جشنواره رقص سالسا

جشنواره Carob Eng Tatlisu (انگلیسی سپتامبر)

جشنواره توت فرنگی در Yeşil Irmak

کار در قبرس در زمینه گردشگری

اولین چیزی که باید در نظر گرفت این است که گردشگری یکی از چهار بخش تجاری است که برای خارجی ها کاملاً ممنوع است. چهار حوزه اشتغال 100% غیر رسمی برای اتباع خارجی عبارتند از: گردشگری - تجارت بین المللی - ساخت و ساز - حمل و نقل. به عنوان مثال، مجوز آژانس مسافرتی به خارجی ها با مشارکت 49 (خارجی) و 51 (قبرسی) اعطا می شود، در حالی که مجوز فعالیت شرکت های گردشگری یا کار در هتل ها به طور کامل اعطا می شود.

هر شغلی که نیازهای گردشگران را در قبرس شمالی برآورده کند پتانسیل درآمد بالایی دارد. این مشاغل عبارتند از هتلداری، پذیرایی، خدمات، سرگرمی و غیره.

افرادی که در زمینه گردشگری تجربه دارند می توانند گروه هایی از گردشگران دیگر کشورها را به قبرس شمالی بیاورند و درآمد بسیار خوبی در این زمینه داشته باشند. افرادی که دانش و تجربه کاری در زمینه هتلداری دارند و از سطح خوبی از زبان انگلیسی و ترکی برخوردار هستند نیز فرصت های شغلی بسیار خوبی در این کشور خواهند داشت.

فعالیت های مربوط به ساخت و ساز

رشد ساخت و ساز در قبرس شمالی در سال های اخیر شاهد رشد بی سابقه ای بوده است. علت این امر عوامل مختلفی از جمله افزایش تقاضا از سوی خریداران خارجی، بهبود شرایط اقتصادی و تشویق دولت به سرمایه گذاری ساختمانی است.

طبق گزارش انجمن املاک و مستغلات قبرس شمالی، فروش ملک در این کشور تا سال 2022 از 10 میلیارد پوند فراتر خواهد رفت که در مقایسه با سال 2021، 25 درصد افزایش یافته است. این افزایش عمدتا به دلیل افزایش خریداران خارجی بوده است.

قبرس شمالی به دلیل آب و هوای معتدل، سواحل زیبا و هزینه کم زندگی، مقصدی محبوب برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است. در سال های اخیر تقاضای خریداران خارجی از کشورهایی مانند آلمان، روسیه و بریتانیا افزایش قابل توجهی داشته است.

دولت قبرس شمالی نیز با ارائه تضمین های قوی برای سرمایه گذاری مسکن در این فرآیند، مالیات را برای این افراد پایین نگه داشته است. مشوق ها شامل وام های کم بهره و تعویق مالیات است

رشد صنعت ساخت و ساز در قبرس شمالی باعث ایجاد مشاغل زیادی در زمینه های مختلف از جمله ساخت و ساز، مهندسی و املاک و مستغلات شده است. این امر به بهبود اقتصاد کشور و افزایش رفاه مردم کمک کرد.

توسعه مسکن در قبرس شمالی یک روند مثبت است که به بهبود اقتصاد این کشور و بهبود رفاه مردم آن کمک کرده است. در اجرای این پروژه پیش بینی می شود برخی مشاغل در زمینه های مختلف از جمله ساختمانی، مهندسی و ساختمان در این کشور افزایش یابد.


صنعت آموزش و پرورش در قبرس شمالی در سال های اخیر رشد و توسعه چشمگیری داشته است. این امر به دلایل مختلفی از جمله افزایش تقاضا برای دانشجویان بین المللی، بهبود کیفیت آموزش و ارائه بورسیه های تحصیلی بالا برای دانشجویان بین المللی است.

بر اساس گزارش وزارت آموزش و فرهنگ قبرس شمالی، تعداد دانشجویان بین المللی در این کشور در سال 2022 به بیش از 10 هزار نفر رسیده است که نسبت به سال 2021 20 درصد افزایش داشته است. این افزایش عمدتاً به دلیل بهبود اقتصادی و اقتصادی بوده است. شرایط سیاسی در قبرس شمالی و نرخ پایین ثبت نام.

قبرس شمالی به دلیل هزینه پایین زندگی، کیفیت بالای آموزش و نزدیکی به اروپا، مقصدی محبوب برای دانشجویان بین المللی است. این کشور دارای 12 دانشگاه دولتی و خصوصی است که برنامه های آموزشی را از مقطع کاردانی تا دکترا در رشته های علوم پزشکی، مهندسی و علوم انسانی و هنرهای مختلف ارائه می دهند.

علاوه بر افزایش تقاضا، بهبود کیفیت آموزش نیز به رشد صنعت آموزش و پرورش در قبرس شمالی کمک کرده است. این کشور در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری هنگفتی در آموزش انجام داده و کیفیت آموزش در دانشگاه‌های آن بهبود یافته است. به عنوان مثال، دانشگاه سنترال ایسترن دارای رتبه 5 ستاره از دفتر مرکزی QS است.

رشد صنعت آموزش و پرورش در قبرس شمالی فرصت های شغلی زیادی را در زمینه های مختلف مانند تدریس، تحقیق و خدمات دانشجویی ایجاد می کند.

در زیر برخی از مزایای تحصیل در قبرس شمالی آورده شده است:

هزینه پایین زندگی: هزینه زندگی در قبرس شمالی به طور قابل توجهی کمتر از کشورهای اروپایی است. هزینه زندگی در این کشور به لیر ترکیه می باشد و بسیاری از مایحتاج روزانه از جمله حمل و نقل و بسته های تلفن همراه برای دانش آموزان Tagareba رایگان است.

کیفیت بالای آموزش: دانشگاه های معتبر بین المللی زیادی در قبرس شمالی وجود دارند که تبادلات علمی عالی با بهترین دانشگاه های جهان دارند.

انگلیسی: انگلیسی به عنوان زبان اصلی تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی استفاده می شود.

موقعیت جغرافیایی مناسب: قبرس شمالی کشوری کوچک و نزدیک به اروپا است. این به فرصت های شغلی و تحصیلی در اروپا کمک می کند.


[ بازدید : 97 ] [ امتیاز : 2 ] [ نظر شما :
]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به امید نیوز است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار عطر مردانه اورجینال انجام پروژه متلب نمای چوبی چوب نما مشاور گروپ لیزر فوتونا بلیط هواپیما تهران بندرعباس اسپیس تعمیرات تخصصی آیفون درمان قطعی خروپف اسپیس فریم اجاره اسپیس گلچین کلاه کاسکت تجهیزات نمازخانه مجله مثبت زندگی سبد پلاستیکی خرید وسایل شهربازی تولید کننده دیگ بخار تجهیزات آشپزخانه صنعتی پارچه برزنت مجله زندگی بهتر تعمیر ماشین شارژی نوار خطر خرید نایلون حبابدار نایلون حبابدار خرید استند فلزی خرید نظم دهنده لباس خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]